GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3627499
*
nr 362 7499
Keramik
7-del, 60-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 09:53:47
1
300 kr
22/5 07:22:01
2
600 kr
23/5 11:06:00
3
400 kr
23/5 11:06:29
3
500 kr
23/5 11:07:21
3
600 kr
23/5 15:56:36
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Keramik
nr 362 7499
Keramik
7-del, 60-tal
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/5 09:53:47 | 1 | 300 kr |
| 22/5 07:22:01 | 2 | 600 kr |
| 23/5 11:06:00 | 3 | 400 kr |
| 23/5 11:06:29 | 3 | 500 kr |
| 23/5 11:07:21 | 3 | 600 kr |
| 23/5 15:56:36 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



